Buradasınız: Anasayfa /
Özel Kesim Etiket
Özel Kesim Etiket

Etiket baskı kategorimizde yapışkanlı etiket (sticker) ve karton etiket olarak iki alt ürün kategorisi vardır.

Sticker Baskı Nedir?

Sticker baskı, firmalar tarafından tercih edilen reklam amaçlı kullanılan ürünlerdir. Genellikle gazete ve dergi promosyonları için reklam amaçlı sticker dağıtılarak kullanılabilir. Çıkartma olarak da verilen stickerlar promosyon niteliğinde kullanıldığı için baskı yapılırken bu baz alınarak yapılır. Görsel içeriklere ve daha çok akılda kalıcı olması nedeniyle sticker baskıları büyük önem taşır. Birçok farklı zemin üzerinde kullanılabilirler. Ahşap, cam metal gibi birçok alanda kullanılırlar. Dikkat çekici bir durumda veya bir alanı belirtmek istenildiğinde reklam niteliğinde işlevsel olabilirler. Birçok kesime hitap eden stickerlar baskı çeşitleri kırtasiye alanlarında da kullanılır.

 

Sticker Etiket Kullanımı

Günlük hayatımızda birçok alanda bu görseller karşımıza çıkabilir. Akılda kalması için sticker etiket baskı kalitesi önemlidir. Uzun süre yapışkanlı olması üretilen stickerın iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Suya ve ısıya dayanıklı olarak üretilen sticker baskıları tercihen daha iyi olacaktır. Kullanılan bu ürünlerde hedef, firmanın dikkat çekmesidir. Uzun süre kalıcılık sağlaması firma açısından büyük önem taşır. İnsanların zihninde kalabilecek kaliteli ve anlaşılır olması başarılı sonuçlar çıkaracaktır. Doğru bir tasarım ve doğru teknikler kullanılarak üretilen sticker etiket kalitesinin iyi olması gerekir. Renkli olarak da üretilen stickerlar daha iyi bir sonuç elde etmek için bilir kişilerle düzgün bir şekilde hazırlanması gerekir. Tasarımı oluştururken renk ve yazıya dikkat edilmesi dış etkenlere karşı dayanıklılığı iyi bir reklam sunmak için doğru bilgileri verilmesi firma için daha etkili sonuçlar oluşturacaktır.

 

Etiket Baskı Nedir?

Etiket baskı kuşe kâğıda baskılanan, arka kısmında yapışkanı olan kağıtlardır. Genellikle firmaya ait bilgiler barındıran bu etiketleri aynı zamanda iletişim bilgilerinde yer aldığı reklam aracı olarak nitelendirebiliriz. Birçok üründe etiket baskı kullanılması zorunludur. Gıda sektöründe, giyim sektörüne, kimyasal ürünler üzerine ve birçok alanda kullanılırlar. Çoğu firma ise reklam nitelikli olarak etiket baskı yaptırabilirler. Ürünlerin üretildiği tarih ve bilgilerin yer aldığı markanın iletişim bilgilerinin bulunduğu yapışkanlı ve baskılı bu ürünler birçok çeşidi ve farklı alanlarda kullanımı mevcuttur. Reklam için üretilenler de üretim tarihleri ve firma adı gibi birçok bilgi bulunur. Çoğu alanda kullanılan bu etiketler farklı kategorilere ayrılırlar. Plastik bazlı, selüloz bazlı etiketler olarak farklı türleri bulunmaktadır.

 

Opak Etiket: Plastik bazlı olarak adlandırdığımız etiket grubu arasında yer alır. Isıya neme ve ışığa dayanıklı bir yapısı vardır kolay kolay yırtılmayan ve dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren türdedir.

 

Şeffaf Etiket: Alttaki yüzeyin görünmesini sağlamak için üretilen bir üründür. Aynı şekilde suya da dayanıklı etiket grubunda yer alır. Kozmetik sektörde yaygınca kullanılır.

 

Kuşe Etiket: Kuşe kâğıdın arkası yapışkanlı formudur. Kolayca yapışır ve en uygun fiyatlı sticker çeşididir. Genellikle kısa raf ömrü olan, sıvı teması olmayacak ürünlerde kullanılır.

 

Cam Etiketi: Cam gibi düz yüzeylere yapıştırılan plastik bazlı etiket grubu arasında yer alır. Beyaz baskı üzerine ters baskı yapılmasıyla üretilir. Böylece içeriden yapıştırıldığında dışarıdan düz bir şekilde görülür ve tüm dış etkenlerden korunmuş olur. Genellikle araba etiketi ya da camekanlı mağazalarda duyuru etiketi olarak tercih edilir.

 

Çift Taraflı Etiket: Hem ön hem de arka yüzeyinde baskı olan etiketlerdir. Ters baskılı cam etiketi gibi, bu ürünler de genellikle araç camlarında ve camekanlı mağazalarda tercih edilir.

 

Kraft Etiket: 300 gr. kraft kâğıda baskıyla üretilen etiketlerdir. Genellikle delikli bir şekilde tercih edilerek ürün etiketi olarak kullanılır. Beyaz baskı seçeneği sayesinde beyaz baskıyla üzerinde şık bir kontrast yaratabilirsiniz.

 

Kraft Sticker: İnce kraft kâğıdın arkası yapışkanlı formudur. Kraft etikette olduğu gibi, beyaz baskı kullanımı oldukça yaygın olan bir üründür. Özellikle butik kozmetik markaların ve ev üretimi yapanların sıklıkla tercih ettiği bir sticker çeşididir.

 

Mukavva Etiket: Çift taraflı mukavva sıvamanın istenilen ölçülerde kesilerek, mukavvaya delik açılmasıyla elde edilen bir etiket türüdür. Kullanım alanları karton etiketle benzerlik gösterir, ancak karton ve kraft etiketten farklı olarak hacmen daha büyük ürünlerde (vazo, kilim gibi) tercih edilir.

 

Karton Etiket: Kalınlığından ötürü karton olarak 300 gr. üzeri kağıtlara baskı yapılmasıyla üretilen bir etiket çeşididir. En çok tercih edilen etiket baskı ürünlerinden biridir. Genellikle ürün etiketi olarak kullanılır.

 

Metal Etiket: Metal / Alüminyum levhaya, UV baskı tekniği uygulanmasıyla üretilen bir etiket olan metal etiketler, yaygın olarak makine endüstrisinde ve asansörlerde kullanılır.

 

Metalize Sticker Etiket: Metal görünümlü parlak kâğıdın arkası yapışkanlı formu olan metalize sticker etiket, premium marka algısı yaratırken sıklıkla tercih edilen bir sticker türüdür. Altın ve gümüş seçeneklerinden, marka kimliğinize göre dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

 

Non-perm (Az Yapışkanlı) Sticker Etiket: Kuşe sticker etiketin, arkasındaki yapışkanı azaltılmış formudur. Hotel ve organizasyonlarda, koltuk ve odaların temizlikten sonra ilk olarak gelen misafir taraından kullanılacağnı gösteren sticker etiketler olarak yaygın bir şekilde kullanılır.

 

1. Hamur Sticker Etiket: Kuşe kağıtla fotokopi kâğıdı arasında bir dokuya sahip 1. Hamur Sticker Etiketler, stickerlarında hafif bir doku arayan markaların tercih ettiği bir etiket ürünüdür.

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok etiket çeşidi mevcuttur. Firmaların tercih ettiği ve artık kullanılması zorunlu hale gelen bu etiketler reklam amaçlı olarak da kullanılırlar. Gelişen teknoloji ile farklı tasarımlarla da üretilebilen bu etiketleri grafik tasarımı olan ilgili kişilerle konuşarak yaptırabilir marka için farklı görseller oluşturabilirsiniz.

 

Etiket Baskı Kalitesi

Etiket baskı oluştururken, etkileyici ve görsel anlamda renk ve yazı tasarımlarını öne çıkarmak daha akılda kalıcı olacağı için esnek fikirleri kullanmak gerekir. Bu bağlamda tasarım aşamasının önemi unutulmamalıdır. Tasarım aşaması dikkat çekici olması devamı açısından önemlidir. Metin ve logo hazırlarken ölçüyü orantılı kullanmak tasarımda önem teşkil eder. Tasarlarken kullanılan fontlar sade bir şekilde hazırlanmalıdır. Etiket baskı, aynı zamanda dikkat çekici de olmalıdır. Çok fazla göz yoran fontlar tercih edilmemelidir. Reklam amaçlı yönetiliyorsa sticker üzerinde şirket adı olması gerekir. Etiket baskı sticker ürünleri firmaları iyi bir şekilde yansıtmak ve müşterilerinin dikkatini çekmek için kullanılan faydalı ürünlerdir. Kaliteli ve dayanıklı bir tasarım oluşturmak için avantajlı seçeneklerden bizimle iletişime geçerek faydalanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
Özel Kesim Etiket
İç Dış Mekan Baskıları
Sticker Baskı Çeşitleri
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın